Połowa sukcesu logo inicjatywy zrzeszającej producentów owoców, warzyw i przetworów

Strefa Polskich Owoców i Warzyw

Strategicznym partnerem aktywnego stylu życia i pikniku na błoniach PGE Narodowego są polscy producenci owoców i warzyw. Wspólnie promujemy jeden prosty fakt: warzywa i owoce powinny stanowić połowę tego co jemy w każdym posiłku. Zdrowy tryb życia zaczyna się nie tylko na boisku, czy sali gimnastycznej, ale również na talerzu! 

Zobacz, co na naszym pikniku przygotują polscy producenci owoców i warzyw! Nie zapomnij sprawdzić, co będzie się działo w strefie sportowej i Warszawskich Dni Rodzinnych

 

Jedz owoce i warzywa

Warzywa i owoce to podstawa diety! W kampanii „Jedz owoce i warzywa – w nich największa moc się skrywa!” przekonujemy, że produkty te są kluczem do utrzymania dobrego zdrowia i samopoczucia. Zapoznamy uczestników z „supermocami” warzyw i owoców – światem różnorodnych smaków, niezwykłych zapachów i feerii barw!

 

Ziemniaki czy kartofle?

Zdrowe i smaczne, a jednak wciąż przez wielu niedoceniane. W ramach kampanii „Ziemniaki czy kartofle? Wybierz, smakuj i jedz” udowadniamy, że sceptycy są w błędzie! Wraz z uczestnikami wydarzenia odkryjemy nowe, zaskakujące oblicze ziemniaka!

 

#wybieramPOLSKIEjabłka

Jabłko jakie jest każdy widzi! Nie jest jednak ono nudny owocem. Poznajcie nowe, zaskakujące sposoby jego wykorzystania w kuchni i dowiedzcie się, dlaczego warto je zjeść po lub w trakcie treningu. Po prostu wybierzcie polskie jabłka.

 

Apetyt na sok

Czy wiesz, że szklanka soku może stanowić 1 z ich 5 zalecanych przez ekspertów dziennych porcji? Co to są polifenole? Dlaczego po wysiłku warto sięgnąć po sok z buraka, a sok z pomidora sprzyja utrzymaniu smukłej sylwetki? Czy wiesz, że do soku owocowego producent nie może dodawać żadnych cukrów? Odwiedź koniecznie nasze stoisko i baw się z nami zdobywając wiedzę. Wyjdzie Ci to na zdrowie!

Moc Polskich Warzyw

Strefa Moc Polskich Warzyw to wielobarwna, pyszna i rodzinna moc atrakcji. Konkursy, gry, zabawy, degustacje i duuużo praktycznej wiedzy. Będzie pysznie i aktywnie!

 

Polskie superowoce

Zapraszamy na degustacje i zakupy przetworów z owoców jagodowych bezpośrednio od producentów. Będzie #rokitnik, #aronia, #minikiwi, #JagodaKamczacka, #borówka, #żurawina i owoce liofilozowane. Wśród licznych atrakcji Narodowego Dnia Sportu zapraszamy na IV Jagodowe Mistrzostwa Świata 2023.

Polska Izba Żywności Ekologicznej 

Polska Izba Żywności Ekologicznej wie, że zdrowie, dobre samopoczucie i witalność zaczynają się w kuchni. Podczas XI edycji Narodowego Dnia Sportu pokażemy Ci „od zaplecza” skąd czerpać wiedzę o eko żywności, czym różni się rolnictwo ekologiczne od konwencjonalnego, jak rozpoznać eko produkty w sklepie, co oznaczają znaki ekologiczne, a także które produkty dostarczają najwięcej energii. Na naszym stoisku czekają na Ciebie konsultacje z dietetyczkami oraz warsztaty kulinarne dla dzieci z degustacją dań. Wiemy, że najlepsze efekty przynosi nauka poprzez zabawę, dlatego nie zapomnieliśmy o rozrywce. Spróbuj swoich sił w quizie o ekożywności lub edukacyjnej grze terenowej i wygraj nagrody! Stoisko na Narodowym Dniu Sportu jest realizowane w ramach projektu „Przestaw się na eko – szukaj Euroliścia”. Dofinansowane przez Unię Europejską. Więcej informacji o projekcie: https://przestawsienaeko.eu/. 

HELPA

Firma HELPA to owoc pracy dwóch mam – lekarza i dietetyka. Tworzą ekologiczne produkty dla całej rodziny, m.in. kaszki, owoce i warzywa liofilizowane w formie magicznego pyłu i płatki śniadaniowe bez dodatku cukru. Podczas Narodowego Dnia Sportu na stoisku HELPA będą czekać na wszystkich kolorowanki, zagadki i upominki. Dobra zabawa gwarantowana!

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij