mama z dziećmi na pikniku PGE Narodowy

Strefa Warszawskich dni rodzinnych

Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie: młody artysta z głową w chmurach, aspirująca programistka gier komputerowych, rodzic potrzebujący rozmowy o emocjach, maluch, który nigdy nie traci energii do zabawy, wrażliwiec zatroskany zagrożonymi gatunkami zwierząt, fascynatka o historii o dawnych czasach, królach i bohaterach, czy opiekunowie przyszłego jubilata, poszukujący fajnego miejsca do zorganizowania urodzin. Do Waszej dyspozycji będą między innymi bezpłatne dmuchańce (w tym jeden o długości 20 metrów), a na naszej scenie zaprezentuje się dziecięcy teatr z nie byle jakim przesłaniem. Strefa Warszawskich Dni Rodzinnych jest współfinansowana przez Miasto Stołeczne Warszawę. Co jeszcze w niej znajdziecie? 

Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna

Z rodziną i przyjaciółmi. Na łonie natury, aktywnie i w stylu slow. Warto zaplanować weekend lub urlop na Mazowszu. Nasz region jest bogaty w walory naturalne – przyrodnicze i krajobrazowe oraz perły dziedzictwa kulturowego i historycznego. Oferuje wiele atrakcji, dzięki którym można „naładować akumulatory” korzystając z wielu możliwości uprawiania turystyki, również aktywnej! Mazowsze daje możliwości odkrywania nowych miejsc, samorozwoju i doskonalenia umiejętności. Odkryj Mazowsze i znajdź inspiracje do kolejnych podróży!

Farma Iluzji

Farma Iluzji to niezwykły świat rozrywki i magii - jedyny w Europie park rozrywki, którego tematem przewodnim jest iluzja! Narodowy Dzień Sportu odwiedzi nasza maskotka - Farmuś i animatorzy, którzy poprowadzą zabawy animacyjne. Dodatkowo będzie można zobaczyć kilka iluzjonistycznych gadżetów. Zapraszamy również na naszą strefę do udziału w tanecznym show kowbojskim!

Muzeum Sportu i Turystyki

W strefie Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie będziecie mogli sprawdzić swoje umiejętności strzelając z łuku, pistoletu laserowego do pięcioboju nowoczesnego, a także sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności sportowe w olimpijskim kole wiedzy, dla wszystkich przygotowaliśmy niespodzianki. Serdecznie zapraszamy!!!

Everal

Agencja eventowa, która oprócz konferencji i wydarzeń organizuje również spływy pontonowe po Mazowieckich rzekach oraz popularną akcję "Czysta Wkra"! Na stoisku będzie można zobaczyć jak wygląda kajak, ponton oraz pushcraft, a także dowiedzieć się więcej o turystyce wodnej.

Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A.

Dlaczego warto segregować butelki PET? Jak wygląda proces ich recyklingu? Co może powstać w wyniku ich przetworzenia? Odpowiedź na te pytania znaleźć będzie można w mobilnej strefie edukacyjnej zaaranżowanej w śmieciarce. Miecia nie jest zwykłą śmieciarką - to dziecięca bohaterka i przyjaciółka dorosłych, która już z daleka przyjaźnie „uśmiecha się”, zapraszając młodszych i starszych do poznania jej bliżej. We wnętrzu Mieci odwiedzający poznają drogę butelki PET od wrzucenia jej do żółtego kosza, aż do powstania nowych produktów. W Mieci można nie tylko zobaczyć, ale także poczuć i dotknąć tworzywo powstałe w wyniku recyklingu butelek PET. Dodatkową atrakcją jest taras widokowy i zamontowana na górze śmieciarki zjeżdżalnia, a każdy chętny może także sprawdzić swoją wiedzę na temat segregowania odpadów dookoła.

Giganci Programowania

Na naszym stoisku na błoniach PGE Narodowego przygotujemy zagadki i strefę związaną ze znanymi grami, na podstawie uczymy naszych uczniów programowania. Na stoisku pokażemy jak programują nasi uczniowie oraz zapewnimy animacje.

Sale Zabaw Fikołki

Sale Zabaw Fikołki zapraszają pod żółty namiot ze strefą animacji. Na najmłodszych gości czekają Karty Malucha uprawniające do bezpłatnej zabawy w Fikołkach. Animatorzy poprowadzą zabawy, w których trzeba wykazać się sprawnością i kreatywnością. Dodatkowe atrakcje to warsztaty balonowe, malowanie buziek i tatuaże brokatowe. W konkursach będzie można wygrać rabaty na urodziny i nocowanki w Fikołkach.

Animatria

Mamy dzisiaj dla Was piękne, kolorowe dmuchańce, na których pod okiem czujnych opiekunów możecie poskakać sięgając chmur. Blond kręcone włosy a może nieco kasztanowy irokez? Z nami Twoja fryzura zamieni się w kolorowy raj warkoczyków, które w pełni dopełnią Twoją dzisiejszą stylówkę - nie zapomnij zabrać ze sobą stroju sportowego -  na scenie nasze Grand Prix wytrzymałości - rozgrzewka taneczna dla małych i dużych - czas spalić nieco kalorii! 

Pałac Kultury ma 231 m, może by tak spróbować zbudować wyższą wieżę? Sprawdźmy, jak wysoko sięgają nasze klocki. Może powstanie nowy drapacz chmur?

Stworzysz także swój prawdziwy breloczek, który przyczepisz do plecaka, kluczy a nawet do roweru.

Animatria to również animacje urodzinowe i warsztaty - na naszych stanowiskach poznasz kilka ciekawostek, a także zdradzimy Ci jakie atrakcje możesz mieć właśnie na swoich urodzinach! Zegar tyka, czas ucieka - warsztaty urodzinowe będą co godzinę, każda w innej tematyce! Tak, aby każdy z Was odnalazł w sobie małego bohatera, a może wróżki albo detektywi? Dołącz do nas i wybierz swoją wymarzoną tematykę urodzin!

Sealart Szkoła Rysunku

Zapraszamy dzieci do niezwykłego świata matematyki! Czekają na Was magiczne kwadraty, zabawa w tajnych agentów, poplątane labirynty, wyścigi samochodowe i wiele innych atrakcyjnych zadań. Dzieci zostaną wprowadzone w tajemnicze historie piratów czy odkrywców i wspólnie z rówieśnikami spróbują rozwikłać intrygujące zagadki. Pokażemy jakie problemy może rozwiązać nawet prosta matematyka. Chcemy, żeby w zespołach dzieci mogły same rozwiązywać takie problemy, by zobaczyły, że narzędzia są w nich i przekonały się, że, aby zrozumieć matematykę, wystarczy kombinować i wykorzystywać znane już zasady.

Centrum Aktywnego Wypoczynku Gwarek Mazury

POBUDKA!!! Wstawaj Święty Mikołaju!!! Rozgrzewka, tańce hulance, trening zręczności i wytrzymałości. Musimy porządnie poprawić formę, aby być w pełni gotowym na dalsze działania. Przedsmak Świąt Bożego Narodzenia znajdziecie w naszej Komnacie Świętego Mikołaja. Nie może Was zabraknąć :) 

HORSY

Zapraszamy na zawody Hobby Horse. Zabierz swojego konika i dołącz do super zabawy!

MatPlaneta

Zapraszamy dzieci do niezwykłego świata matematyki! Czekają na Was magiczne kwadraty, zabawa w tajnych agentów, poplątane labirynty, wyścigi samochodowe i wiele innych atrakcyjnych zadań. Dzieci zostaną wprowadzone w tajemnicze historie piratów czy odkrywców i wspólnie z rówieśnikami spróbują rozwikłać intrygujące zagadki. Pokażemy jakie problemy może rozwiązać nawet prosta matematyka. Chcemy, żeby w zespołach dzieci mogły same rozwiązywać takie problemy, by zobaczyły, że narzędzia są w nich i przekonały się, że, aby zrozumieć matematykę, wystarczy kombinować i wykorzystywać znane już zasady. Będziemy się uczyć - bawiąc!

Family Optic

Zapraszamy na bezpłatne badania wzroku - dla każdego, przez cały czas trwania pikniku!

Step IT Academy

Lekcje próbne  "Tworzenia gier komputerowych. Constract".

Indigo Mental Club

W trakcie pikniku chcemy zaproponować dzieciom nie tylko poznanie liczydła abakus i sposobu liczenia na nim, lecz także gry skupione na rozwoju motoryki małej - polegające na próbie ustawienia wieży z klocków, specjalnych kubeczków w określonych układach czy pokonaniu ścieżki wymagającej użycia wskazanych kończyn. Nie zabraknie też neurogimnastyki czyli ćwiczeń polegających na wykonywaniu ruchów naprzemiennie obiema dłońmi, a w wersji trudniejszej także nogami.

K2Kids - Centrum Rozwoju Intelektualnego Dziecka

Poznaj fascynujące japońskie liczydło Soroban oraz sprawdź swoje umiejętności w grach pamięciowych. Będziemy również dzielić się wskazówkami dotyczącymi nauki szybkich obliczeń arytmetycznych dla dzieci, bez konieczności korzystania z kalkulatora i komputera.

DOZ S.A.

Na stoisku DOZ S.A. będziecie Państwo mogli wziąć udział w degustacji produktów Naszych Marek takich jak: DOZ Zielnik, Plan by DOZ czy ALE Active Life Energy. Zapewniamy również możliwość swobodnej rozmowy z Farmaceutą oraz pomiar standardowych parametrów fizjologicznych.

Stowarzyszenie Twoje miejsce

Warsztaty kreatywne - bransoletki, pierścionki. Własna przypinka - rysowanie i wykonywanie przypinki. Konkurs lub loteria.

Fundacja Tymmmczasy

Opis niebawem zostanie uzupełniony. Dziękujemy za cierpliwość!

Fundacja Czytam

Zorganizujemy kącik czytelniczy dla rodzin z dziećmi w różnym wieku (zwłaszcza najmłodszych).

Fundacja Dr Clown

Opis niebawem zostanie uzupełniony. Dziękujemy za cierpliwość!

Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie

Poprowadzimy warsztaty muzealne z odtwarzania w modelinie rzymskich, szklanych paciorków mozaikowych.

Stacja Muzeum

Pokaz kolejki elektrycznej. Prezentacja oferty Stacji Muzeum oraz Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. Fotostand kolejarza.

Teatr Capitol

Posiadamy teatralną rikszę, kolorowanki, kredki dla dzieci.

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy

Zapraszamy na warsztaty plastyczne dla dzieci i ich rodzin. Będzie twórczo, kolorowo i kreatywnie. Bibliotekarki i bibliotekarze chętnie pomogą w tworzeniu prac.

Fundacja Emotka

Rozmowy o emocjach wspólne poszukiwanie i tworzenie przepisu na szczęście.

Razem z Odwagą (Bator Tabor Polska)

Będzie można wziąć udział w Mini toru z przeszkodami, łamigłówkami, oraz zabawami dla sportu zdrowej głowy. Poza tym malowanie buziek dzieciom, tworzenie własnych medali z tworzyw sztucznych, możliwość zabawy gry gumą dla dzieci i dorosłych.

Fundacja WWF Polska

Przyjdź i dowiedz się, co możesz zrobić, aby pomóc zagrożonym gatunkom zwierząt i nie tylko.

Dzięcięcy Uniwersytet Ciekawej Historii

Co tam gry komputerowe - u nas to dopiero się dzieje! Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii zaprasza wszystkie dzieci, które interesują się dawnymi czasami, lubią opowieści o przeszłości, antycznych bohaterach potężnych władcach, wielkich wodzach. Podróżujemy w czasie, wznosimy piramidy, walczymy z piratami, zdobywamy zamki, przegrywamy bitwy i wygrywamy wojny.

Budujemy średniowieczne miasta, gramy w gry PRG oraz gigantyczne planszówki historyczne, przymierzamy stroje z epoki, przyglądamy się replikom dawnych urządzeń, debatujemy i snujemy alternatywne scenariusze wydarzeń.

UNICEF

Kolorowanki, balony i konwencje obrazkowe o prawach dziecka. Działania fundraisngowe (możliwość dołączenia do programu UNICEF365).

Fundacja BioEdukacja

Na naszym naukowym stoisku uczestnicy zbadają i zaobserwują działanie różnych zmysłów, przyjrzą się różnym reakcjom i procesom biologicznym oraz temu, jak nasze zmysły potrafią nas oszukać. Dowiedzą się, jak wygląda świat według biologów i dotkną biologii na żywo!

Klub dla Rodzin Zwalcz Nudę

Czy wiedzieliście, że woda jest mokra? A czy wiecie o tym, że mleko hipopotama jest różowe? A czy wiecie o tym co dzieje się u nas w Klubie dla Rodzin Zwalcz Nudę? 

Na naszym stanowisku na Warszawskich Dniach Rodziny zrobicie miniaturowe czapki, które będziecie mogli nałożyć swoim zabawkom na zbliżającą się zimę. Także stoczycie walki robotów, dzięki którym nauczycie się podstaw programowania i sprawdzicie swojego ducha walki. Nasza animatorka nauczy Was podstaw haftowania, dzięki czemu wykonacie unikalne zakładki do książek. 

Zapraszamy też do udziału we wspaniałej loterii. Każdy los wygrywa niespodziankę, a co godzinę na scenie pikniku wręczymy wspaniałe nagrody warte powalczenia o nie! 

Cały zysk z loterii jest przeznaczony na działalność klubu dla rodzin Fundacji Zwalcz Nudę przy ul. Kickiego 1. 

A dla rodziców? Na naszym stanowisku opiekunowie Klubu dla rodzin Zwalcz Nudę opowiedzą między innymi o: 

Więcej o klubie tutaj: https://zwalcznude.pl/wydarzenia/

Mały Inżynier

Ożywianie robotów oraz pokazy naukowej magii! Na naszym stanowisku czekają Was niesamowite i spektakularne eksperymenty. Dowiecie się także jak działają roboty i będziecie mogli samodzielnie nimi sterować. Serdecznie zapraszamy młodych naukowców do przygody w świecie Małego Inżyniera!

Fundacja Uniwersytet Dzieci

Co to jest hipoteza? Czy można w kilka minut zbudować najprawdziwszy most? Jak przeprowadzić eksperyment naukową metodą? Na stanowisku Uniwersytetu Dzieci każde ciekawe świata dziecko i dorosły znajdzie odpowiedź na pytanie! Wylosuj pytanie, wybierz odpowiednie stanowisko doświadczalne i przeprowadź samodzielnie eksperyment, który przyniesie odpowiedź na pytanie! Podczas całego pikniku zaprosimy też wszystkich na pokazy doświadczalne podczas których wspólnie przeprowadzimy niesamowite eksperymenty! Zapraszamy na kosmiczne przygody z Uniwersytetem Dzieci!

 

Wawel

Oj tak, to dobrze Wam znana wielka ciężarówka - znana jako Wawel Truck, po raz kolejny odwiedzi nasz piknik! W środku znajdziecie wiele gier multimedialnych, ale również... słodkości! 

 

Żłobek Happy Feet 1

Robienie bransoletek, stempelki z ziemniaka, wspólne zabawy, malowanie kolorowanek oraz inne zabawy budujące relację z dzieckiem.

Szkoła Filmowa Akcja

Zabawy aktorskie, castingowe i dubbingowe przed kamerą. Nagrywanie prostych i zabawnych scenek aktorskich i selftape’ów.

Punkt opieki dziennej SPUKI

Promowanie punktów opieki dziennej, zachęcanie rodziców do odwiedzenia punktu opieki dziennej SPUKI i obserwacji jak dzieci się rozwijają podczas pobytu w naszej placówce. Promowanie miejsca przyjaznego dzieciom jakim jest nasza placówka. Podczas pikniku będziemy wykonywać dla dzieci balonikowe zoo, zwierzątka, kwiatki, z balonów.

Zespół Żłobków m.st. Warszawy

Promowanie wolnych miejsc w żłobkach, konsultacje z psychologiem, intendentem, opiekunami, kierownikami, a w tym czasie zajęcia i nauka pierwszej pomocy dla dzieci. 

Stowarzyszenie Cyrfowy Dialog

STEAMowe wyzwania! U nas połączysz działania artystyczne z technologią, potrenujesz umysł rozwiązując łamigłówki i wymajsterkujesz własne świecące zwierzątka! Zapraszamy małych i dużych!

Fundacja Wsparcie i Praca Osób Niepełnosprawnych

Zapraszamy pracowników z orzeczeniem, osoby szukające pracy oraz pracodawców chcących zatrudnić osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Bohema House

Artystów z Bohema House nie tylko będziecie mogli oglądać na piknikowej scenie, porozmawiacie z nimi również na ich stoisku!

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij