Weekend pełen atrakcji dla dużych i małych. Warszawskie Dni Rodzinne już po raz 17. w Warszawie!

Powraca kolejna, już 17. edycja Warszawskich Dni Rodzinnych! W całej Warszawie z tej okazji organizowane są bezpłatne zajęcia i dni otwarte dla dzieci w różnym wieku. To doskonała okazja dla najmłodszych do odkrywania nowych zainteresowań oraz możliwość uczestnictwa w ciekawych wydarzeniach organizowanych w różnych częściach Warszawy. Od 15 do 17 września 2023 roku wszyscy zainteresowani będą mieli okazję skorzystać z wydarzeń w wielu placówkach przeznaczonych dla rodzin, a 17 września odwiedzić piknik organizowany na błoniach PGE Narodowego. Zapisy na wydarzenia z okazji Warszawskich Dni Rodzinnych rozpoczynają się 28 sierpnia o godz. 12:00 na stronie www.warszawskiednirodzinne.pl.  Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Zwalcz Nudę.

 

Warszawskie Dni Rodzinne to weekend pełen zabawy, podczas którego miasto zamienia się w wielki plac zabaw. Projekt logistycznie zbliżony jest do Nocy Muzeów – firmy i instytucje kierujące swoją ofertę do rodzin organizują w swoich placówkach dni otwarte, treningi i spotkania, a Fundacja Zwalcz Nudę zbiera wszystkie te wydarzenia w jednym miejscu, by ułatwić zainteresowanym ich wyszukiwanie. W tym roku Warszawskie Dni Rodzinne odbywają się od 15 do 17 września.

 

Dlaczego warto wziąć udział?

Warszawskie Dni Rodzinne to doskonały sposób, aby spędzić czas z rodziną i bliskimi. To wyjątkowa okazja do zaangażowania dzieci w bezpłatne zajęcia, dzięki którym mogą odkryć swoje nowe zainteresowania. Jest to także świetny sposób dla instytucji, organizacji i miejsc, które oferują programy skierowane do dzieci, aby zaprezentować swoją ofertę i zachęcić niej nowych uczestników.

Od dekady Warszawskie Dni Rodzinne są imprezą cykliczną, począwszy od pierwszej edycji w 2013 roku. To swoista testownia zajęć. Projekt jest organizowany na początku roku szkolnego, kiedy to rodzice i dzieci stają przed szerokim wyborem zajęć dodatkowych. Skąd wiedzieć, którą szkołę językową wybrać? Na które zajęcia piłkarskie zapisać dziecko? W podjęciu decyzji pomogą Warszawskie Dni Rodzinne. Można w jeden weekend spróbować danej rzeczy w kilku miejscach i wybrać to, które nam odpowiada. Za każdym razem miejsca na zajęcia zapełniają się w ciągu kilku dni. Cieszymy się, że po raz kolejny we współpracy z naszymi partnerami możemy zaprezentować mieszkańcom Warszawy tak różnorodną ofertę wydarzeń rodzinnych – mówi Krystyna Radkowska, prezes Fundacji Zwalcz Nudę.

Oprócz dni otwartych w ramach Warszawskich Dni Rodzinnych organizowany jest także piknik rodzinny na błoniach PGE Narodowego. Jest to wielki finał imprezy, który odbędzie się już 17 września. Wydarzenie może poszczycić się ponad setką wystawców i przyciąga rocznie około 10 000 uczestników.

Bezpłatne wydarzenia w całej Warszawie

Warszawskie Dni Rodzinne to przede wszystkim bezpłatne wydarzenia w całej Warszawie, takie jak dni otwarte, treningi czy spotkania ze specjalistami w różnych dziedzinach. W każdej dzielnicy odbywać się będą różnorodne wydarzenia skierowane do rodzin. Fundacja Sto Pociech gwarantuje zabawy twórcze oraz zabawę na naturalnym placu zabaw, Klub dla Rodzin Zwalcz Nudę zaprasza na „roztańczone dzieciaki”, Uczniowski Klub Sportowy Jagiellonka zaprezentuje i nauczy podstaw cheerleadingu, Legia Badminton School razem z członkami Reprezentacji Polski organizuję grę w najszybszą dyscyplinę rakietową na świecie. Ale to nie wszystko! Wydarzenie dla siebie można znaleźć na stronie: www.warszawskiednirodzinne.pl/wydarzenia-2023. Zapisy ruszają 28 sierpnia o godzinie 12:00.

Warszawski Piknik Rodzinny

Największym wydarzeniem każdej edycji Warszawskich Dni Rodzinnych jest piknik. Na uczestników czekają bezpłatne warsztaty artystyczne, sportowe, muzyczne i sensoryczne, quizy z nagrodami, dmuchańce, zajęcia kreatywne, warsztaty z tworzenia gier wideo, pokazy taneczne i spotkania z mistrzami sportu. Do tego każdy będzie mógł wziąć udział w wyścigach na gokartach i spróbować swoich sił w łamigłówkach matematycznych. Na scenie natomiast uczestnicy obejrzą ekologiczny spektakl, eksperymenty chemiczne, pokaz gimnastyki artystycznej i szermierki, a także nauczą się tańczyć i skakać jak profesjonalne cheerleaderki! Czekają na was gry wprowadzające w programowanie zorganizowane przez Gigantów Programowania, animatorzy Fikołków poprowadzą zabawy, w których każdy będzie miał okazję wykazać się sprawnością i kreatywnością, a Animatria umili czas uczestnikom, pokazując, jak zrobić własny brelok, zaplecie warkoczyki i poprowadzi animacje ruchowe dla najmłodszych. Na stoisku Fundacji Zwalcz Nudę wykonacie miniaturowe czapki z włóczki, stoczycie walki robotów, dzięki którym nauczycie się podstaw programowania i sprawdzicie swojego ducha walki! Organizatorzy zapraszają też do loterii, w której każdy los wygrywa niespodziankę, a co godzinę na scenie pikniku wręczane będą wspaniałe nagrody, takie jak bony na rodzinne wyjazdy narciarskie z PIKSPORT, vouchery na ściankę wspinaczkową Murall, kosmetyki firmy Ziaja, bidony, workoplecaki, książki, sprzęt sportowy i wiele więcej!

 

Warszawskie Dni Rodzinne Fundacji Zwalcz Nudę odbywają się w ramach projektu Kapitan Warszawa, który jest współfinansowany przez miasto stołeczne Warszawę.

 Patroni medialni:

 Patroni honorowi

 

Kontakt dla mediów:

Aleksandra Stronkowska

promocja@zwalcznude.pl

tel. 665590237

 

Klaudia Skorbiłowicz

klaudia@zwalcznude.pl

tel. 784263949

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij