Polscy producenci owoców i warzyw

Polscy producenci owoców i warzyw są w tym roku głównym partnerem pikniku i sponsorem Strefy Owoców i Warzyw. Wspólnie będą uświadamiać Was, że zdrowe życie, to sport i ruch, ale także zdrowa dieta, oparta właśnie na owocach i warzywach. Powinny one stanowić połowę tego, podczas każdego posiłku. W inicjatywę zaangażowanych jest 6 projektów.

Jedz Owoce i Warzywa

Warzywa i owoce to podstawa diety! W kampanii „Jedz owoce i warzywa – w nich największa moc się skrywa!” przekonujemy, że produkty te są kluczem do utrzymania dobrego zdrowia i samopoczucia. Zapoznamy uczestników z „supermocami” warzyw i owoców – światem różnorodnych smaków, niezwykłych zapachów i feerii barw!

Projekt realizowany przez Federację Branżowych Związków Producentów Rolnych

Polskie superowoce!

Zapraszamy na degustacje i zakupy przetworów z owoców jagodowych bezpośrednio od producentów. Będzie borówka, aronia, rokitnik, produkty z jagody kamczackiej oraz owoce liofilozowane. Atrakcją Narodowego Dnia Sportu będą III Jagodowe Mistrzostwa Świata 2022.

Projekt realizowany przez KZGPOiW.

Moc Polskich Warzyw

Strefa Moc Polskich Warzyw to wielobarwna, pyszna i rodzinna moc atrakcji. Konkursy, gry, zabawy, warsztaty i wspólne gotowanie. Będzie pysznie i aktywnie!

Lider projektu: Zrzeszenie Producentów Papryki RP

Apetyt na sok

Stowarzyszenie KUPS zaprasza wszystkich rodziców i dzieci w edukacyjną podróż do zdrowego odżywiania. Po drodze spotkacie m.in. koło fortuny z nagrodami, pomidora zamkniętego w butelce, artystyczne malowanie buziek i rączek oraz dietetyka, który odpowie na wszystkie trudne pytania, które Was nurtują. Zapraszamy!

 

Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Krajową Unię Producentów Soków.

#wybieramPOLSKIEjabłka

Na stoisku znajdzie się rowerowa wyciskarka soków, a także konkurs z połową talerza, a wiec połową sukcesu – a co to znaczy, dowiecie się w całej strefie Owoców i Warzyw. Dodatkowo na stoisku każdy będzie mógł posmakować soczystych jabłek i soków jabłkowych.

Projekt realizowany przez  Stowarzyszenie Sady Grójeckie.

Ziemniaki, czy kartofle?

Zdrowe i smaczne, a jednak wciąż przez wielu niedoceniane. W ramach kampanii „Ziemniaki czy kartofle? Wybierz, smakuj i jedz” udowadniamy, że sceptycy są w błędzie! Wraz z uczestnikami wydarzenia odkryjemy nowe, zaskakujące oblicze ziemniaka!

Projekt realizowany przez Federację Branżowych Związków Producentów Rolnych.

Polska Izba Żywności Ekologicznej

Polska Izba Żywności Ekologicznej zaprasza do strefy, w której przez dobrą zabawę i nietuzinkową edukację poznacie zalety żywności ekologicznej! Co Was czeka na tym stanowisku? Konsultacje z dietetykami, warsztaty kulinarne z degustacją dań, quiz wiedzy na temat żywności ekologicznej z nagrodami, a także edukacyjna gra terenowa! Polska Izba Żywności Ekologicznej zapewni Wam porcję zarówno ekologicznej żywności, jak i wiedzy na jej temat. Stoisko na Narodowym Dniu Sportu jest realizowane w ramach projektu „Przestaw się na eko – szukaj Euroliścia”. Dofinansowane przez Unię Europejską. Więcej informacji o projekcie: https://przestawsienaeko.eu/.

BioPlanet

Bio Planet jest liderem rynku polskiego w zakresie konfekcjonowania i dystrybucji żywności ekologicznej.

Firma rozpoczęła działalność w 2006 r. i obecnie umożliwia kompleksowe zaopatrzenie sklepów w żywność BIO.

Podczas Narodowego Dnia Sportu przekonacie się o wyjątkowym smaku naszych produktów – przyjdźcie skosztować pysznych owoców suszonych czy orzechów, a dla młodszych uczestników będą czekały przekąski – między innymi żelki bez żelatyny, żelki bez dodatku cukrów z sokami owocowymi, czy pianki, które wszyscy uwielbiają – wszystkie w najwyższej ekologicznej jakości!

Te i inne smakołyki znajdziecie na stoisku BIO PLANET.

www.bioplanet.pl

Dary Natury

Firma Dary Natury powstała ponad 30 lat temu na Podlasiu, w jednym z najczystszych przyrodniczo rejonów kraju. Niezmiennie, od wielu lat, znajduje się wśród najbardziej docenianych i najszybciej rozwijających się polskich producentów ziół i żywności ekologicznej.

Narodowy Dzień Sportu będzie okazją do zapoznania się z bogatą ofertą wyrobów firmy, a także skosztowania flagowych produktów, takich jak owocowe i ziołowe napoje oraz przekąski o naturalnych składach.

Zapraszamy na stoisko Dary Natury!

www.darynatury.pl

Quba Caffe

Quba Caffe – to rzemieślnicza palarnia kawy i producent wysokiej jakości herbat sypanych. Każdego dnia wypalamy najwyższej jakości kawy. Zielone ziarna sprowadzamy wyłącznie od sprawdzonych, certyfikowanych dostawców.

Kawy i herbaty BIO pod marką Quba Caffe są naszą wielką dumą. Działamy już ponad 20 lat i zawsze na pierwszym miejscu stawiamy jakość i zadowolenie Klientów. Pełną ofertę odnajdziesz nawww.sklep.qcs.pl.

Turvita

Turvita to małe przedsiębiorstwo rodzinne z siedzibą w dorzeczu Liwca, w woj. mazowieckim. Produkujemy nabiał ekologiczny w szkle, które smakują jak za dawnych lat. Wiemy, bo robimy je sami i jemy je sami.

Zapraszamy do degustacji naszych produktów oraz warsztatów kulinarnych dla uczniów z przyrządzania szybkich śniadań i drugich dań do szkoły.

Helpa

Firma HELPA to owoc pracy dwóch mam – lekarza i dietetyka. Tworzą ekologiczne produkty dla całej rodziny, m.in. kaszki, owoce i warzywa liofilizowane w formie magicznego pyłu i płatki śniadaniowe bez dodatku cukru. Podczas Narodowego Dnia Sportu będą czekać na uczestników pożywne batoniki bakaliowo-zbożowe od HELPY. Idealny zastrzyk energii gwarantowany!

Farma Świętokrzyska

Farma Świętokrzyska to certyfikowane ekologiczne gospodarstwo rolne, a jednocześnie jedna z największych polskich firm oferujących ekologiczne warzywa, owoce oraz przetwory. Firma powstała w 2002 roku, na 348 hektarach uprawia ponad 30 rodzajów ekologicznych warzyw i owoców. We własnej przetwórni produkujemy obecnie ok. 100 rodzajów przetworów, przygotowywanych wyłącznie z produktów BIO, bazujących na zdrowych, autorskich recepturach.

Sport to zdrowie, a po solidnym wysiłku fizycznym każdemu  przyda się, dawka witamin w postaci EKO przekąsek. Podczas narodowego dnia sportu będziecie kosztować wyśmienitych produktów naszej marki. Będą to między innymi przepyszne ogórki kiszone, BIO smarowidła z chlebkiem, zakwasy i inne przekąski.

Poloniak

Sprawdź program pozostałych stref na pikniku